До ліквідованого наразі Окружного адмінсуду міста Києва надійшли позови від Міністерства юстиції України з вимогою анулювати реєстраційні свідоцтва 48 українських політичних партій. “Позивач вважає, що у нього наявні правові підстави для звернення з позовом до суду про анулювання реєстраційного свідоцтва, оскільки відповідач – політична партія не висувала своїх кандидатів на виборах президента України та виборах народних депутатів протягом десяти років”, – йдеться в повідомленні.

Так, нині до Окружного адмінсуду надійшло 35 відповідних позовів. Серед відповідачів, зокрема, зазначені такі партії, як “Трудова Україна”, “Організація українських націоналістів”, “Громадянська партія “Пора”, Соціал-демократична партія України, “Блок опозиційних сил” та інші.  “Нині суд вирішує питання відкриття проваджень за цими адміністративними позовами”, – повідомляє прес-служба суду. Як повідомляв раніше міністр юстиції України –  Денис Малюська у своєму відео на Facebook ” В Україні зареєстровано 349 політичних партій, з яких майже 48 “партій зомбі”, які не функціонують”.

З якого дива міністр зробив такі висновки, на підставі якого аналізу – невідомо. Оскільки у відповідності до українського законодавства політичні партії можуть брати участь у будь-яких виборах і висувати кандидатів у депутати будь-якого рівня представницьких органів, а також Голів ОТГ і це підтверджує іх статутну та реєстраційну діяльність. Міністерство юстиції – не має право втручатися у статутну діяльність політичних партій, які не порушують українське законодавство, окрім як за рішенням керівних органів самої партії. Цю діяльність регулює Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців” та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань”, а саме Стаття 23. Припинення діяльності політичної партії. За якою: “Політичні партії припиняють свою діяльність шляхом реорганізації чи ліквідації (саморозпуску) або в разі заборони її діяльності чи анулювання реєстрації в порядку, встановленому цим та іншими законами України.

{Частина перша статті 23 із змінами, внесеними згідно із Законом № 835-VIII від 26.11.2015}

Рішення про реорганізацію чи саморозпуск приймається з’їздом (конференцією) політичної партії відповідно до статуту політичної партії. Одночасно з прийняттям такого рішення з’їзд (конференція) політичної партії приймає рішення про використання майна та коштів політичної партії на статутні чи благодійні цілі.

Рішення про реорганізацію чи ліквідацію (саморозпуск) політичної партії з дня внесення запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань не може бути скасовано політичною партією.

{Статтю 23 доповнено частиною третьою згідно із Законом № 835-VIII від 26.11.2015}”

Примусове припинення діяльності політичних партій, за нинішнім  Мін’юстом сильно виглядає політичним переслідуванням конкурентів нинішньої влади.

Зокрема Адвокатське об’єднання “Крижанівський та партнери” за дорученням Партії промисловців і підприємців України, здійснює захист у адмінсуді, який розглядає поданий Мінюстом позов про припинення діяльності цієї одної з найстаріших та поважних політичних партій, яка не пропустила жодних українських виборів і переслідування якої, віддають недоброчесним “душком” політичної конкуренції

 

1 Comment

Leave a Comment

Ваш адрес email не будет опубликован.