02105, м.Київ, вул. Шота Руставелі, 16, оф. 13-21 (поверх 9) 0442272785 067 152-76-76

Уряд ухвалив новий порядок працевлаштування iноземцiв та осiб без громадянства. Як повідомляє прес-служба Мінсоцполітики, новий документ передбачає захист українського ринку праці від некваліфікованої робочої сили, а також зменшує кількість необхідних довідок для отримання дозволу.

Видача дозволу є платною і складає 4 мінімальні заробітні плати (з 1 січня: 1147 х 4 = 4588 грн.). Влада пояснює цей факт тим, що застосування праці іноземців створює конкуренцію громадянам України. Засоби роботодавець перераховує до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Також дозвіл буде надаватися роботодавцям за відсутності безробітних відповідної кваліфікації на обліку в службі зайнятості.

Кількість документів, подає роботодавець для оформлення дозволу, скорочується з 15 до 8, термін розгляду документів Державною службою зайнятості зменшено з 30 до 15 днів. Разом термін дії такого дозволу залишився незмінним – до 1 року.

Такий дозвіл не потрібен для працевлаштування іноземців, що постійно проживають в Україні. Крім того, воно не потрібно для працівників зарубіжних ЗМІ, спортсменів, артистів і працівників мистецтва, працівників аварійно-рятувальних служб, працівників іноземних представництв, іноземців, які прибули в Україну для участі у реалізації проектів міжнародної технічної допомоги та здійснення викладацької діяльності за фахом у державних вищих навчальних закладах.

Джерело: Моє Право