02105, м.Київ, вул. Шота Руставелі, 16, оф. 13-21 (поверх 9) 0442272785 067 152-76-76
12.07.2021 Comments (0)

ЯК ОТРИМАТИ ВИСНОВОК СЕС НА ПРИМІЩЕННЯ?

Висновок СЕС на приміщення – це документ, який сьогодні видає Держпродспоживслужба, який свідчить про те, що приміщення відповідає вимогам закону для проведення в ньому конкретних видів діяльності.

Складність полягає в тому, що не існує єдиного нормативного документа, який містив би чіткі вимоги для приміщень при отриманні Акта СЕС на приміщення.

Все залежить від того, якою саме діяльністю Ви будете займатися – відштовхуючись від цього, доведеться розібратися в нормативних актах, що регулюють Ваш вид діяльності, а також звернутися до Будівельних державних норм за додатковими уточненнями.

Останнім етапом стане вивчення практики роботи Держпродспоживслужби, оскільки даний орган має часто свою точку зору на те, яким має бути приміщення для того чи іншого виду діяльності.

.

Цікаво: Які документи потрібні для отримання Акта СЕС?

Як відбувається процедура отримання Висновку СЕС на приміщення в Україні?
Як же все це буде

Скажімо, Ви – стоматолог, і збираєтеся відкрити невеликий приватний стоматологічний кабінет. Вам необхідно звернутися до встановлених Державним будівельним нормам, які стосуються окремих видів медичних кабінетів, а також до Наказу МОЗ № 739, який регламентує питання оснащення медичних закладів та кабінетів.

Проштудирувавши дані документи, а в ідеалі, поспілкувавшись з представниками державних органів, ми виводимо певну формулу підбору приміщення для стоматологічного кабінету:

Нежитлове приміщення. В окремих випадках такі кабінети можуть перебувати в житловому будинку, але саме приміщення має бути переведено до нежитлового фонду. Теж саме стосується і приміщень кафе і ресторанів;

Перший, у рідкісних випадках – другий або цокольний поверх;

Площа кабінету стоматолога – мінімум 14 кв. м. Якщо планується встановлення більше одного стоматологічного крісла – 14 кв. м. на перше крісло і 10 кв.м. на кожне наступне;

Приміщення має містити обладнання, передбачене

Табелями оснащення для даного виду медичних послуг;

Приміщення має бути вентильованим, мати підведені комунікації та бути придатним для вологого прибирання;

Крім самого кабінету лікаря, заклад може мати додаткові приміщення, наприклад, туалет або приймальню;

Якщо ліцензія на медичні послуги буде оформлятися на юридичну особу, обов ‘язкова наявність кабінету медичного директора.

При формуванні пакета документів для отримання Акта СЕС на приміщення Ви повинні будете підтвердити право користування приміщенням – це може бути договір оренди, суборенди, або документ, що підтверджує право власності на приміщення.

Важливо! У будь-якій ситуації будуть специфічні нюанси, які можуть вплинути на процес отримання Акта СЕС – Ви можете захотіти поставити в кабінеті рентген, надавати додаткові медичні послуги, можливо, плануєте роботу двох лікарів в одному кабінеті тощо.

Зовсім інші норми і вимоги будуть встановлені для тих приміщень, в яких буде

вироблятися харчова продукція. Ми вже зачіпали це питання тут.

Відповісти на будь-які Ваші запитання щодо отримання Акта СЕС зможе наш юрист. Ми знайдемо найкраще рішення для Вашої проблеми.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share:

Leave a comment